А. Пахомов: мій шлях до Остео Механіки:


1. Точка відліку 1990 рік, почав вивчати медицину і йогу. Вперше мені вдалось зняти біль по ходу трійничного нерва в людини десь в 1991-2 році, тоді ми не знали навіть слова "остеопатія". Я почав вивчати йогу, масаж, реабілітацію і медицину.
2. 1990-1994 Вивчення сучасного медичного підходу в лікуванні людей (фельдшерське відділення, Коломийське медичне училище).
3. Професійне заняття масажами і методами допомоги які можна класифікувати як мякі методи мануальної терапії. 1994-2000 роки.
4. Вивчення способів реабілітації людини методами йоги біля 30 років.
5. Волинський Держ Університет, факультет фізичної культури, де вивчався спортивний масаж і методи ЛФК.
6. Біля 15 років спостереження, експерементів з методами лінійного костоправства, відоме в світі як хіропрактика, де за основу здоров'я розглядається виключно хребет людини. Засновником цього напрямку в сучасному світі вважається Девід Палмер (ХІХ ст). Хоча існує думка, що Палмер почерпнув ідею у засновника остеопатії Ендрю Тейлора Стілла. На сьогодні я вважаю жорсткі методи костоправства неприйнятними.
7. Навчання в Українській асоціації народної мануальної терапії, а також вивчення різних шкіл і напрямків остеопатії.
8. З 2019 року перейшов на виключно м'які техніки, які в сучасному світі найлегше пояснити через поняття остеопатії. Але маючи певний досвід і свої погляди, і коректний підхід до роботи з тілом, я називаю те що роблю окремим терміном ОМ - Остео Механіка. Все відносно, я згоден що певний 30 літній досвід роботи над реабілітацією людини то не так вже й багато і я продовжую вивчати методи цілительства, які відомі в сучасному світі.
9. Активно працюю разом з Наталкою Пахомовою і іншими інструкторами Ваджри над ідеями цілісного підходу до здоров'я, над тим, щоб людина змогла сама собі допомагати методами Ваджра Йоги, веду регулярні заняття, проводжу виїздні семінари де навчаю основам здоров'я, готую інструкторів йоги. На момент 2020 мною підготовлено біля 400 інструкторів йоги по всьому світу і кілька десятків спеціалістів Остео Механіки.

Більш детально про Анатолія Пахомова >>